04.03.2024 року була проведена щотижнева нарада Чупахівського селищного голови з начальниками відділів та керівниками структурних підрозділів виконавчих органів. Традиційно акцентовано увагу на ключових питаннях життєдіяльності територіальної громади, що стосуються охорони здоров’я, соціальної сфери, освіти, культури, фінансів, благоустрою та організаційної роботи селищної ради.
Небайдужі мешканці громади передають на фронт продукти харчування, консервацію, одяг. Військові висловили щиру подяку за допомогу всім людям.
Заслухано доповіді щодо проведеної роботи за минулий тиждень по кожному з відділів і підрозділів.
Олександр Масько виступив зі звітом про роботу відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту:
- за минулий тиждень підскочила захворюваність дітей у школах та садочку. Нагадуємо про дотримання правил особистої гігієни задля запобігання поширення захворюваності;
- в Олешнянському ліцею вирішується питання з підвозом дітей (ремонтується автобус);
Вчора. 04.03. 24 був останній день прийому мобільної бригади лікарів з Києва. Вони висловили своє позитивне враження від перебування у нашій громаді.
Начальник відділу соціального захисту населення Світлана Журавель розповіла про: - гуманітарна організація CORUS за підтримки Гуманітарного Фонду для України Corusinternational організувала проведення лекції на тему «Запобігання домашнього насильства». Координатор проєкту провела лекцію в актовій залі Чупахівської селищної ради. Були запрошені мешканці громади, які найбільш цього потребували та незахищені категорії населення, були присутні соціальні працівники. Присутнім на лекції роздали пледи ручної роботи від населення США, набір гігієни (полотенця, гребінець, мило), для сімей з дітьми – рюкзаки із шкільним приладдям.
Також ними була проведена лекція для здобувачів освіти з 8 по 11 клас про « Про гігієну та основи здоров’я». Після лекції дітям роздали шкільне приладдя.
Оскільки розпочався сезон весняного прибирання, прохання до всіх мешканців громади навести лад біля своїх присадибних ділянок, керівникам організацій та установ організувати прибирання на прилеглих до їхніх установ територіях. Тільки разом ми зробимо нашу громаду чистою та охайною.
Ще одне вкрай важливе питання на сьогодні – це спалювання трави.
Щороку восени та на весні починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.
Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини.
Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає:
– для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.);
– для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).
У багатьох тварин навесні з’являється потомство, їхні дитинчата живуть у нірках, птахи будують гнізда у траві, в очереті і при спалюванні трави вони просто гинуть. Давайте не будемо шкодити своїми бездумними діями природі та тваринам.