Шановні жителі громади, зверніть увагу на алгоритм взаємодії щодо попередження та дії при отруєні бджіл, відповідно до цього документа рішенням сьомої сесії восьмого скликання Чупахівської селищної ради створено постійно діючу комісію для роботи під час отруєння бджіл.
Якщо виникають проблеми з данного питання прохання звертатися до селищної ради.
Алгоритм взаємодії щодо попередження та дії при отруєнні бджіл
Автор: В.о начальника відділу економічного розвитку, інвестицій, регуляторної діяльності, земельних відносин та екології Чупахівської селищної ради / 28.04.2021
1. Реєстрація пасіки здійснюється за місцем проживання фізичної особи або за місцем реєстрації юридичної особи у сільських, селищних, міських радах один раз в рік заснування пасіки. (ч. 3 ст. 13 Закону України «Про бджільництво» від 22 лютого 2000 року № 1492-ІІІ та п.п. 2,3 Порядку реєстрації пасіки (наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.03.2021 за №280/35902). Зразок заяви (додаток 1).
Сільські, селищні, міські ради ведуть реєстр пасічників.
Видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення за заявою про видачу паспорта пасіки (додаток 2), що подається власником пасіки або уповноваженою ним особою до територіального органу компетентного органу за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки в письмовій або електронній формі (з накладенням кваліфікованого електронного підпису). Обстеження пасіки проводиться міжрайонними, районними або міськими управліннями Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області (далі-Головне управління). За наслідками обстеження власник отримує ветеринарно-санітарний паспорт пасіки (ч.1 ст.13 Закону України «Про бджільництво» від 22 лютого 2000 року № 1492-ІІІ та п.п. 4,5. Порядку реєстрації пасіки (наказ Міністерства Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.03.2021 за №280/35902).
При зміні назви чи адреси пасіки, її власник повинен проінформувати про це міжрайонні, районні, міські управління Головного управління протягом 10 днів.
2. Відповідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» 2042-VIII та «Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 10.02.2016 № 39, міжрайонні, районні (міські) управління Головного управління здійснюють безоплатну державну реєстрацію пасіки як оператора ринку харчових продуктів. Реєстрація необов’язкова, якщо пасічник використовує мед та продукти бджільництва для власних потреб, без реалізації.
3. Розміщення пасіки фізичними особами на земельних ділянках, які їм належать, здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил. Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою (ст. 15 Закону України «Про бджільництво», п 1.1 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 30.01.2001 № 9, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2001 № 131/5322). Зразок звернення (додаток 3).
Власник пасіки інформує органи місцевого самоврядування, ОТГ, землевласника та районні, міжрайонні управління Головного управління про заплановане місце розташування (кочівлю) пасіки. Зразок звернення (додаток 4)
4. Дозвіл на перевезення бджолосімей на медозбір і запилення сільськогосподарських культур видається районною, міською державною лікарнею ветеринарної медицини. Власнику пасіки, що перевозиться, у встановленому порядку видається ветеринарне свідоцтво за формою N 1-вет (при перевезенні у межах адміністративного району – довідка), яке підтверджує благополуччя пасіки щодо заразних хвороб бджіл (п. 3.5., 3.6. Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл).
5. Після прибуття в район медозбору бджоляр зобов’язаний пред’явити до районної, міської державної лікарні ветеринарної медицини ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасіки (п. 3.10. Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл).
6. ОТГ, сільська, селищна рада веде реєстр сільгосптоваровиробників, які проводять свою господарську діяльність на їх території (власна земля, орендована).
7. Сільгосптоваровиробники, не пізніше, ніж за 3 доби до запланованих обробок, повідомляють органи місцевої влади, населення (через засоби масової інформації, сторінка у Фейсбуці, сайт органу місцевої влади). Повідомляти необхідно не лише за місцем реєстрації (якщо землі на межі двох або більше ОТГ, селищних або місцевих рад, то всі відповідні органи).
В повідомленні необхідно зазначати: назва господарства, відповідальна особа (ПІП, номер телефону) місце проведення обробітку (населений пункт), дата проведення обробітку, час обробітку, культура на якій буде проведений обробіток, назва препарату та діючої речовини, ступінь токсичності, форму та методи застосування, дозволені строки початку ручних робіт на суміжних ділянках (за потреби), дозволені строки на випасання худоби, проведення сінокосу та інше (додаток 5).
Використовувати пестициди та агрохімікати, на посівах сільськогосподарських культур, багаторічних насадженнях дозволено лише ті препарати, які зареєстровані у «Перелік пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання на території України», з відповідними нормами та на відповідній культурі.
Господарствам необхідно розраховувати час для проведення обробітку з 18 год вечора до 10 год ранку та швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне).
8. Голови сільської, селищної, міської ради, ОТГ повідомляють мешканців населеного пункту, власників сусідніх землеволодінь, власників пасік, керівників лікувально-профілактичних закладів про застосування пестицидів і агрохімікатів (додаток 6).
Санітарний розрив від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 м.
Заборонено проведення авіаційних обробок пестицидами усіх груп токсичності ближче: 5 км від міста постійного розташування медоносних пасік; 2 км від рибогосподарських водоймищ, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників та інших); 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур що вживають без термічної обробки (цибулі на перо, селера, кріп, огірки, помідори, суниця, малина, тощо.), сади, виноградники та місць проведення сільськогосподарських робіт. (Згідно пункту 5.26 ДСП 382-96).
На час дії пестициду усім необхідно максимально дотримуватися норм безпеки.
9. На період обробки бджоляру необхідно вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні отрутохімікату.
10. Сільські, селищні, міські ради ОТГ утворюють постійно діючу комісію у складі:
представник органу місцевого самоврядування за місцем розташуванням пасіки, який є головою Комісії;
представник територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів або представник державної установи, що належить до сфери управління Держпродспоживслужби;
представник територіального органу Національної поліції України.
До роботи Комісії залучається власник обстежуваної пасіки або уповноважена ним особа.
депутат об’єднаної територіальної громади
До роботи Комісії також можуть бути залучені за згодою:
фізичні особи та суб’єкти господарювання або їх представники, які використовували засоби захисту рослин у межах 10 кілометрів від розміщення пасіки;
представники профільних громадських об’єднань – не більше ніж дві особи, які здійснюють діяльність у цій місцевості;
представник територіального чи міжрегіонального територіального органу Державної екологічної інспекції України;
представник Державної авіаційної служби України.
11. В разі випадку отруєння бджіл пасічник має терміново звернутися із заявою до органів місцевої влади, (якщо пасічник хоче відшкодувати заподіяні йому збитки то він повинен діяти швидко й оперативно. Адже через 3-4 дні слідів отрутохімікатів в відібраному матеріалі вже можна не знайти.
Згідно Інструкції з профілактики отруєння бджіл пестицидами для фіксування випадку отруєння бджіл необхідно повідомити орган місцевого самоврядування, суб’єкт господарювання, Держпродспоживслужбу, звернутися до національної поліції із заявою.
12. Комісія збирається невідкладно після надходження до органу місцевого самоврядування заяви про встановлення факту отруєння бджіл від власника пасіки, зареєстрованої на відповідній території, або уповноваженої ним особи, але не пізніше ніж через 24 години після надходження такої заяви.
Наявність та кількість бджолиних сімей у власника пасіки підтверджуються ветеринарно-санітарним паспортом пасіки. У разі відсутності ветеринарно-санітарного паспорта пасіки або записів у ньому про кількість бджолиних сімей (наявних та таких, що перевезені на кочівлю) інформація власника пасіки про наявну кількість бджолиних сімей не береться до уваги.
Результати обстеження Комісії фіксуються в Акті встановлення факту отруєння бджіл (далі – Акт), який заповнюється членом Комісії згідно з додатком 7.
Комісія є правоможною в разі присутності представників територіального органу або представників державної установи, що належить до сфери управління Держпродспоживслужби, органу місцевого самоврядування, Національної поліції України та власника пасіки або уповноваженої ним особи.
13. До Акта вноситься така інформація:
дата, час, місце (область, район, населений пункт) його складання;
склад присутніх членів Комісії та залучених осіб із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові (за наявності), контактних телефонів;
номер паспорта пасіки, дата його видачі, прізвища, ім’я, по батькові (за наявності) власника пасіки відповідно до ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
кількість бджолиних сімей, зазначена у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки, згідно з останнім підтвердженим записом державного лікаря ветеринарної медицини;
стаціонарна чи кочова пасіка;
погода, температура, наявність льоту бджіл;
технологія утримання бджіл, кількість бджолиних сімей, які перебували на місці обстеження пасіки Комісією, координати та адреса пасіки;
кількість розміщених на пасіці вуликів;
відповідність інформації в ветеринарно-санітарному паспорті пасіки наявному стану пасіки;
характер загибелі (одиничний чи масовий, раптовість та одночасність), клінічні ознаки (отруєння чи хвороба);
кількість бджолиних сімей, які постраждали повністю та які постраждали частково (у відсотках до загальної кількості бджіл у бджолиній сім’ї) унаслідок отруєння (орієнтовно);
вага загиблих робочих бджіл, розплоду, бджолиних маток, вибракуваного меду, перги і недоотриманої іншої продукції бджільництва;
наявність записів у журналах обліку зареєстрованих пасік, що ведуться в органах місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громадах;
власники, постійні користувачі, орендарі земельних ділянок (їх адреса, кадастрові номери), на яких здійснюється сільськогосподарська діяльність і які знаходяться в радіусі 10 кілометрів від місця розташування пасіки (за наявності);
наявність у суб’єкта господарювання, який застосовував засоби захисту рослин, дійсного допуску (посвідчення) на проведення робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами;
застосовані засоби захисту рослин – назва препарату та діючої речовини, норма витрати, спосіб та період застосування (за наявності);
сільськогосподарська культура, яку обробляли, фаза розвитку культури (за можливості встановити дані обставини);
строки ізоляції бджіл;
наявність масово квітучих медоносних та ентомофільних культур у радіусі 10 кілометрів від пасіки;
здійснення або нездійснення завчасного повідомлення фізичними особами та суб’єктами господарювання власників пасік через органи місцевого самоврядування про використання засобів захисту рослин;
рекомендації та заходи, ужиті для збереження бджолиних сімей (надання допомоги бджолам);
кількість відібраних проб та зразків, їх назви та вид (патологічний матеріал, бджоли, продукція бджільництва, а також зелена маса рослин, ґрунт) для проведення дослідження на підтвердження факту отруєння бджіл з обов’язковим зазначенням їх назв, нумерації та осіб, яким вони передані для зберігання або доставки в лабораторію;
попередня причина загибелі бджіл (діагноз) (за можливості встановити дані обставини);
рекомендації щодо перевідних коефіцієнтів для продуктів бджільництва (додаток 8) під час визначення шкоди, заподіяної власнику пасіки внаслідок отруєння бджіл, у тому числі недоотриманого прибутку (переведення в медові одиниці), для використання в разі виникнення спорів;
здійснення або нездійснення завчасного повідомлення власниками пасік органів місцевого самоврядування про місце перебування пасіки під час кочівлі.
14. Відбір зразків для проведення аналізів (лабораторних досліджень) повинен здійснюватися однаковими методом та способом відповідно до законодавства.
Відібрані зразки упаковуються, опломбовуються та передаються власнику пасіки для доставки в лабораторію. До відібраних зразків додається супровідний лист.
15. У разі відмови членів Комісії від участі в її роботі на місці обстеження до Акта вноситься інформація про таких осіб та причини відмови.
16. Акт складається головою Комісії державною мовою в чотирьох примірниках та підписується членами Комісії.
Кількість примірників може бути збільшена, якщо до роботи Комісії були залучені фізичні особи та суб’єкти господарювання або їх представники, які використовували засоби захисту рослин у межах 10 кілометрів від розміщення пасіки.
По одному примірнику Акта голова Комісії надає власнику обстежуваної пасіки, представникам Держпродспоживслужби та Національної поліції України, один примірник залишається в голови Комісії.
У разі залучення до роботи Комісії фізичних осіб та суб’єктів господарювання або їх представників, які використовували засоби захисту рослин у межах 10 кілометрів від розміщення пасіки, один примірник Акта надається таким особам.
Усім іншим залученим до роботи комісії особам за їх заявою на ім’я голови Комісії надається копія Акта.
17. Надання допомоги постраждалим від отруєння бджолиним сім’ям
18. У бджолиних сім’ях, які зазнали отруєння, скорочують і утеплюють гнізда, відбирають рамки зі свіжим нектаром і пергою. У гніздах перерозподіляють розплід, залишаючи стільки, щоб бджоли могли покрити його повністю. Після скорочення гнізда бджіл підгодовують теплим цукровим сиропом (1,5 кг цукру на 1 л води) або медово-цукровим тістом.
19. Вивільнені вулики механічно очищають, промивають 3-5-відстотковим розчином лугу (їдкий натрій), потім чистою теплою водою та обпалюють вогнем до легкого побуріння. Стільники з медом і пергою від загиблих сімей перетоплюють. У важких випадках отруєння, що супроводжуються повною загибеллю бджолиних сімей і великою концентрацією отрути в стільниках (за даними лабораторного дослідження), стільники перетоплюють на віск, який підлягає використанню тільки для технічних цілей.
Додаток 1
Заява
про реєстрацію в ОТГ
Голові Чупахівської селищної ради
___________________________________
ЗАЯВА
про реєстрацію пасіки
Прошу зареєструвати пасіку, що належить мені
Суб’єкт господарювання |
Найменування ___________________________________________ Код згідно з ЄДРПОУ ____________________________________ |
Фізична особа |
________________________________________________________ (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)) ________________________________________________________ (реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта) |
Контактна інформація власника пасіки або уповноваженої ним особи |
Номер телефону _____________________________ Адреса електронної пошти____________________ |
Місце фактичного проживання фізичної особи або місцезнаходження / місце проживання суб’єкта господарювання |
___________________________________________ ___________________________________________ ___________________________________________
|
Підпис власника пасіки або уповноваженої ним особи |
______________ |
Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) підписанта |
________________________________ ________________________________ ________________________________ ________________________________ |
Додаток: копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки
Дата ___ ____________ 20___ р. _______________________________
(підпис)
Примітка. Персональні дані, вказані в заяві про реєстрацію пасіки, захищаються та обробляються відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» з метою розгляду зазначеної заяви згідно із законодавством.
Додаток 2
до Порядку видачі ветеринарно-
санітарного паспорта пасіки
(пункт 2 розділу ІІ)
ЗАЯВА
про видачу ветеринарно-санітарного паспорта пасіки
Прошу видати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, що належить
Юридична особа |
Найменування ___________________________________________________ Код згідно з ЄДРПОУ _____________________________________________ |
Фізична особа |
_________________________________________________________________ (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)) _________________________________________________________________ (реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта) |
Кількість бджолиних сімей _____. |
Порода (популяція) бджіл ___________ |
Пасіка знаходиться за місцем: |
реєстрації фізичної особи |
|
|
|
|
|
|
|
проживання фізичної особи |
|
|
|
|
|
|
|
знаходження юридичної особи |
|
|
|
|
|
|
|
фактичного розташування |
|
|
Місце проживання фізичної особи або місцезнаходження юридичної особи (власника пасіки) |
Адреса _________________________________________________________ __________________________________________________________ __________________________________________________________ |
Місце фактичного розташування пасіки |
Адреса _________________________________________________________ ________________________________________________________________ Кадастровий номер (за наявності) __________________________________ |
Контактна інформація власника пасіки або уповноваженої ним особи |
Номер телефону _____________________________ Адреса електронної пошти____________________ |
та присвоїти їй єдиний унікальний номер.
Пасіка для виробництва меду та інших продуктів бджільництва:
Оператор ринку |
|
|
|
Для власного споживання |
|
|
Підпис власника пасіки або уповноваженої ним особи |
____________ |
Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) підписанта |
__________________________ __________________________ __________________________ __________________________ |
Додаток: копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки
Дата ___ ____________ 20___ р.
_______________________
Персональні дані, вказані в заяві про видачу ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, захищаються та обробляються відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» з метою розгляду зазначеної заяви згідно із законодавством.
Додаток 3
Голові СФГ/директору ТОВ
Пасічника П.І.Б, адреса проживання,
контактний телефон
ЗВЕРНЕННЯ
Повідомляю, що я, (П.І.Б. пасічника), у відповідності до ст. 13 Закону України «Про бджільництво» та Порядку реєстрації пасік, затверджений Наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук за № 184/82 від 20.09.2000, зареєстрований в якості пасічника у___________________ сільській (селищній) раді/об’єднаній територіальній громаді, отримав ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку.
У відповідності до ч.2 ст.15 Закону України «Про бджільництво», прошу надати згоду на розміщення належної мені пасіки на території земельної ділянки, яку використовує СФГ/ТОВ.
Додаток: копія ветеринарно-санітарного паспорту;
викопіювання із публічної кадастрової карти України із
позначенням місця розташування належної мені пасіки
П.І.Б. підпис дата
Додаток 4
Голові сільської/селищної ради,
територіальної громади
Пасічника П.І.Б,
адреса проживання, телефон
ІНФОРМАЦІЯ
Повідомляю, що у мене у власності перебуває пасіка у кількості ____ бджолосімей.
Пасіка зареєстрована за адресою _________________________________,
орієнтовно в період з __________________ до _________________ пасіка буде знаходитись на території/поблизу/на межі/між ____________________.
Додаток: копія ветеринарно-санітарного паспорту;
викопіювання із публічної кадастрової карти України із
позначенням місця розташування належної мені пасіки
П.І.Б. підпис дата
Додаток 5
Повідомлення суб’єктом підприємницької діяльності (усіх форм власності), який застосовує пестициди і агрохімікати сільського, селищного, міського голову, голову ОТГ
Сільському, селищному, міському
голові, голові ОТГ
_____________________________
Повідомляю Вас, що агропідприємством (власником або орендарем земельної ділянки)__________________________________________________ буде застосовано пестициди або агрохімікати за адресою: ______________________________________________________________________________________________________________________________________, яке межує (з півдня, півночі,сходу, заходу) з населеним пунктом _________________________________________________________________.
Відповідальна особа за обробку, контактний телефон ___________________.
Обробка буде проводитись з ___________________(число, місяць, рік, година) препаратом (назва) __________________________________________,
діюча речовина ___________________________________________________,
ступінь токсичності препарату _______________________________________.
Інструкція по застосуванню препарату (додається обов’язково)
На територію оброблених ділянок дозволяється :
Виходити не раніше ___________________________________________(дата).
Проводити ручні роботи на суміжних ділянках не раніше ___________(дата).
Випасати худобу та птицю, а також проводити сінокіс не раніше _____(дата).
Керівник підприємства підпис П.І.П.
Дата
Додаток 6
Повідомлення
мешканцям населеного пункту ____________________, власникам сусідніх землеволодінь, власникам пасік, керівникам лікувально- профілактичних закладів про застосування пестицидів і агрохімікатів
Повідомляємо Вас про те, що на земельній ділянці, підприємства (фермерського господарства, одноосібника)
__________________________________________________________________
(назва господарства, адреса застосування, місцезнаходження, межування)
будуть застосовуватись пестициди, агрохімікати на посівах / багаторічних насадженях________________________________________________________
(назва культури)
Відповідальна особа за застосування пестицидів і агрохімікатів, ______________________________________________________
(ПІП, посада, контактний номер телефону)
Застосування пестицидів або агрохімікатів буде проводитись з ______________________________________________________(дата , година)
Препаратом (назва)_________________________________________________,
діюча речовина препарату ___________________________________________
ступінь токсичності препарату________________________________________.
Інструкція по застосуванню препарату (додається).
На територію оброблених ділянок дозволяється :
Виходити не раніше ____________________________________(дата)
Проводити ручні роботи на суміжних ділянках не раніше ___________(дата)
Випасати худобу та птицю, а також проводити сінокіс не раніше _______ (дата)
Голова сільської, селищної ради, (голова ОТГ) ПІБ
Дата
Додаток 7
Додаток 1
до Інструкції з профілактики
та встановлення факту отруєння
бджіл засобами захисту рослин
(пункт 8 розділу IV)
АКТ
встановлення факту отруєння бджіл
Дата |
|
|
|
число |
|
|
місяць |
|
|
|
|
рік |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Час |
|
|
|
години |
|
|
хвилини |
|
|
|
|
|
Область _________________________ Район _____________________________________
Населений пункт _____________________________________________________________
1. Склад Комісії з встановлення факту отруєння бджіл:
Ім’я та прізвище |
Посада |
Номер телефону |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Причини відмови в роботі Комісії: _______________________________________________
2. Інформація про пасіку: стаціонарна кочова
адреса фактичного знаходження _________________________________________________
_____________________________________________________________________________
адреса або кадастровий номер земельної ділянки
_____________________________________________________________________________
ветеринарно-санітарний паспорт пасіки (паспорт пасіки):
номер |
|
|
|
дата видачі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
прізвище та ім’я власника пасіки _________________________________________________
3. Інформація про погоду: |
Опади |
|
так |
|
ні |
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Хмарність |
|
так |
|
ні |
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Швидкість вітру, м/с |
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
температура, °С |
|
|
|
|
||||||||||||||||
Наявність льоту бджіл: |
|
Так |
|
ні |
|
|
|||||||||||||||
Кількість бджолиних сімей згідно з останнім записом у додатку до паспорта пасіки, шт.: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
Дата запису: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Відомості про обстеження пасіки:
кількість розміщених на пасіці вуликів, шт.: |
|
|
кількість бджолиних сімей, шт.: |
|
|
наявність актів клінічного огляду бджолосімей (досліджень): |
так |
|
ні |
|||
|
|
|
|
|||
так |
|
ні |
||||
|
|
|
|
|
|
|
відомості про технологію утримання бджіл
|
кількість рамок зі стільниками, шт. |
|
їх розміри, мм |
|
|
5. Інформація про:
кількість бджолиних сімей, які загинули, шт. |
|
|
|
кількість бджолиних сімей, які отруїлися |
|
|
|
характер загибелі: |
одиничний |
|
|
|
|
|
|
|
масовий |
|
|
кількість бджолиних сімей, які загинули повністю, шт.: |
|
кількість бджолиних сімей, які загинули частково, шт.: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
відсоток загибелі: |
|
|
|
|
|
клінічні ознаки отруєння: |
|
|
|
||
клінічні ознаки хвороби: |
|
|
наявність сертифікатів: |
|
Збитки (втрати) становлять: |
|
|
|
|
|
робочі бджоли (кількість вуличок на стандартній рамці 435 300 мм помножити на 0,25 кг та помножити на кількість бджолосімей, у яких загинули бджоли) |
|
|
|
кг |
|
|
|
|
розплід |
|
кг |
|
|
|
бджолина матка плідна |
|
шт. |
|
|
|
чистопородна бджолина матка плідна |
|
шт. |
|
|
|
Мед |
|
кг |
|
|
|
Перга |
|
кг |
|
|
|
Віск |
|
кг |
|
|
|
Інше |
|
кг |
6. Інформація про наявність масово квітучих медоносних та ентомофільних культур у радіусі 10 км від пасіки:
назва |
|
відстань |
|
км |
|
|
|
|
|
назва |
|
відстань |
|
км |
|
|
|
|
|
назва |
|
відстань |
|
км |
7. Інформація про власників, постійних користувачів, орендарів земельних ділянок, на яких здійснюється сільськогосподарська діяльність і які знаходяться в радіусі 10 км від місця розташування пасіки:
власник /користувач |
кадастровий номер (за наявності) |
адреса |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8. Відомості про застосування пестицидів:
Назва препарату |
Назва діючої речовини/речовин |
Норма витрати препарату |
||||
|
|
|
||||
|
|
|
||||
|
|
|
||||
спосіб обробітку |
|
|||||
|
|
|||||
вид та марка обладнання для застосування пестицидів |
|
|||||
|
|
|||||
|
|
|||||
дотримання вимог, правил, регламентів, інструкцій (назви) |
|
|
особа 1 |
особа 2 |
особа 3 |
|
|
|
|
час проведення обробітку |
|
|
|
|
|
|
|
вид культури, яку обробляли |
|
|
|
|
|
|
|
фаза розвитку культури, яку обробляли |
|
|
|
|
|
|
|
погода |
|
|
|
|
|
|
|
допуск (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами |
|
|
|
9. Ужиті власником пасіки заходи для збереження бджолиних сімей (надання допомоги бджолиним сім’ям):
|
10. Відібрані Комісією проби та зразки, їх назви та вид (патологічний матеріал – бджоли, продукція бджільництва, також зелена маса рослин, ґрунт) для проведення дослідження на підтвердження факту отруєння бджіл:
Назва проби/зразка |
Кількість, грам |
Ім’я та прізвище члена Комісії, |
Підпис відповідного |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11. Інформація про осіб, яким передані зразки для зберігання або доставки в лабораторію:
Ім’я та прізвище |
Посада |
Підпис |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12. Наявність записів у журналі обліку пасік та інформації про пасіку в органах місцевого самоврядування:
запис у журналі обліку пасік |
так |
|
ні |
інформація про пасіку, що прибула на кочівлю |
так |
|
ні |
13. Інформація щодо подання повідомлення про застосування пестицидів та агрохімікатів:
повідомлення органу місцевого самоврядування |
так |
|
ні |
дата повідомлення |
|
час повідомлення |
|
|
повідомлення власника пасіки |
так |
|
ні |
|
дата повідомлення |
|
час повідомлення |
|
|
14. Попередня причина загибелі бджіл (діагноз), джерело отруєння за наявності обґрунтованої достовірної інформації:
|
15. Рекомендації щодо визначення шкоди, заподіяної власнику пасіки, у тому числі недоотриманого прибутку (переведення в медові одиниці), згідно з додатком 2 до Інструкції додаються до цього Акта та є його невід’ємною частиною.
Підписи членів Комісії:
Ім’я та прізвище |
Підпис |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Підписи свідків:
Ім’я та прізвище |
Адреса проживання |
Номер телефону |
Підпис |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Підпис власника пасіки
або уповноваженої
ним особи, що засвідчує
отримання оригіналу Акта __________________ _____________________________
(підпис) (ім’я та прізвище)
Додаток 8
до Інструкції з профілактики
та встановлення факту отруєння
бджіл засобами захисту рослин
(пункт 10 розділу III)
ТАБЛИЦЯ
перевідних коефіцієнтів для продуктів бджільництва
Назва продуктів бджільництва |
Одиниця виміру |
Кількість продуктів бджільництва |
||
у натуральних |
в умовних медових одиницях* |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 |
Мед |
кг |
1,0 |
1,0 |
2 |
Віск |
кг |
1,0 |
2,5 |
3 |
Мерва пасічна |
кг |
1,0 |
0,6 |
4 |
Прополіс, перга |
кг |
1,0 |
16,0 |
5 |
Бджолине обніжжя |
кг |
1,0 |
4,0 |
6 |
Маточне молочко |
кг |
1,0 |
440,0 |
7 |
Гомогенат трутневий |
кг |
1,0 |
26,0 |
8 |
Бджолина отрута |
кг |
1,0 |
10800,0 |
9 |
Плідні бджоломатки |
шт. |
1,0 |
2,5 |
10 |
Чистопородні плідні бджоломатки |
шт. |
1,0 |
3,0 |
11 |
Розплід |
кг |
1,0 |
10,0 |
12 |
Бджоли, у т. ч. на продаж |
кг |
1,0 |
10,0 |
13 |
Безстільникові бджолопакети |
кг |
1,0 |
15,0 |
14 |
Стільникові бджолопакети чотирьохрамочні/шестирамочні |
кг |
1,0 |
19,5/24,0 |
__________
* 1 медова одиниця дорівнює середній ринковій вартості 1 кілограму меду в даній області України.
|