Для чого це потрібно?
Європейські країни, до яких входить і наша країна, вже давно перейшли на цифрове телебачення (останньою була Польща у 2015 році). Частоти аналогового телебачення держава продає мобільним операторам. А це і додаткові надходження до держбюджету. І можливість мобільним операторам покращити якість зв’язку (не треба буде шукати «спеціальне» місце, щоб зробити дзвінок).
Плюси «цифри»
Краща якість зображення та звуку на 32 каналах (відсутність снігу та розмитості на екрані)
Багатокальне телебачення. Тобто, глядач може приймати на одному каналі до 16-ти телевізійних програм. В той час, при аналоговому телебаченні на одному каналі транслюється лише одна програма. До того ж разом із цифрою споживач отримує додаткові інтерактивні послуги та сервіси.
Мінуси цифрового телебачення
У «цифрі» не може бути неякісного сигналу, тобто сигнал або є в відмінній якості або він відсутній повністю.
В залежності від віддаленості населеного пункту від телевежі можлива передача не всіх каналів.
Як підключитися?
Щоб перейти на «цифру» є два варіанти. Перший – купити тюнер\приставку, який підтримує стандарт DVB-T2 в магазинах побутової техніки. З’єднати тюнер із телевізором та антеною ( до кожного приймача додається детальна інструкція).
Другий спосіб – придбати телевізор нового покоління із вже вбудованим тюнером. Щоб перевірити ваш телевізор на предмет підтримки цифри, потрібно в інструкції, у розділі «технічні характеристики» знайти відмітку «підтримка цифрового стандарту DVB-T/T2 MPEG-4».
Якщо ви сьогодні приймаєте сигнал за допомогою супутникового чи кабельного телебачення, то зміни щодо цифри вас не торкнуться, оскільки уряд не вимагає від операторів переведення своїх систем у цифру.
Зазначимо, що для приймання цифрового сигналу не потрібна спеціальна антена, підійде звичайна дециметрового діапазону або універсальна.
Чи потрібен підсилювач для антени?
При низькій якості картинки та звуку – потрібен.
Куди спрямувати антену?
Для нашої ОТГ в напрямку м. Суми, де розташована телевежа з приймачем.
Який тюнер обрати?
Головне, на що варто звернути увагу при виборі тюнера – сертифікація в Україні.
Перевіряйте тюнер на предмет співпадання інтерфейсів з вашим телевізором (з цього питання можна проконсультуватися у продавців).
Якщо не показують канали?
Перевірте правильність підключення. Пройдіть ще раз налаштування. Можливо, знадобиться підсилювач для антени.
І головне, усе нове – не таке страшне, яким його малюють. Варто лише «привести у готовність» свій телевізор. Не забудьте про старше покоління. Якщо є можливість, допоможіть їм налаштувати їхні телеприймачі на сигнал цифри.